background

Gelin Kontrol Listen Hazır Mı?

05 Ağustos 2017, 05:21 Kalepark Restaurant

Düğün telaşı başladı. Düşünülmesi gereken o kadar çok şey var ki hangi birine yetişeceğini şaşırıyor insan gerçekten. Kaçıracağın en ufak ince detay hayal kırıklığı yaşamana neden olabilir. Bu kabusu yaşamak istemiyorsan kendine bir düğün listesi yaparak gözden kaçırdığın şeyleri yapma fırsatı bulabilirsin. “Şimdi kim uğraşacak listeyle “ dediğini duyar gibiyim. Ama telaşlanmana gerek yok. Senin için bir liste hazırladık. Hazırladığımız bu listeyi kullanarak düğün gününde eksiksiz her şeyinle davetliler karşına çıkabilirsin. Hadi birlikte bir göz atalım neler var bu listede.

 

1.Adım Saç:
-Düğün günün yaklaşmadan kuaför araştırmanı yap. Kulaktan dolma alınan bilgilerle seçilmiş kuaförler olmasın hayal kırıklığına uğrayabilirsin. En  iyi kuaförü bul düğün günün için randevunu al ve göz kamaştırmaya hazır ol.   
-Saç modeli tercihini yap. Gerçekten istediğin saç modeline karar ver. Modele karar verirken kuaförünün de yardımıyla gelinliğine uygun olan en doğru saç modeli seçimini yap. Beğendiğin bir kaç modelle prova yapabilir, fotoğraflar çekip modelin sende nasıl durduğuna bakabilirsin. Bu sayede en doğru saç modelini bulmuş olacaksın.
-Saçlarında değişiklik yapmayı düşünüyorsan, kesim boya gibi en az 2-3 hafta önceden bu işlemleri yaptırmayı unutma.düğün yaklaşmadan yapacağın bu işlemler düğün günü kötü bir süprizle karşılaşmana neden olmayacaktır.
-Düğün gününde saçlarınla muhteşem görünmek istiyorsan, düğünden önce ve düğün günün saç bakım yaptırmayı unutma. Kuaföründen yardım alarak düğün öncesi hangi gün bakım yaptırman gerektiğine karar verin ve randevuyu al.

 

 

 

2.Adım Cilt bakımı:
-Cildinde herhangi bir sorunla karşı karşıyasan en az 2-3 ay önce dermatoloji uzmanı ile görüşerek cildin için gerekli bakımı yaptırmak için randevunu al.
-Evde peeling yaparak düğün öncesi cildini ölü derilerden arındırabilirsin. Düğünden bir kaç gün önce bu işlemi yapman daha sağlıklı olacak. Gece yatmadan önce cilt tipine uygun kremlerle bakım yapabilirsin.

 

 


3. Adım Manikür & Pedikür
-Manikür ve pedikür işlemlerini düğünden 2-3 gün önce yaptır. Düğün günü zaman yetmeye bilir ve manikürsüz ellerle kalabilirsin. Tırnaklarına canlılık katmak istiyorsan kalıcı oje yaptırabilirsin. Bu işlemide yine 3-4 gün önceden yaptırmayı unutma. Zaman çok değerli senin için unutma.

 

 


4.Adım Vücut bakımı
-Ağda yada lazer yaptıracaksın ve kızarık bir görünüme yer vermek istemiyorsan en az 1 hafta öncesinden bu işlemleri yaptırmayı unutma. Ağda yada lazer sonrası batık oluşumunu engellemek için gideceğin güzellik salonundan yardım alabilirsin.
-Düğün stresini üzerinden atmak, kendini arındırmak ve canlı bir görünüme sahip olmak istiyorsan, bir spa merkezinden randevu al ve  aromaterapi masajı yaptırarak rahatla.

 

 


Evet! Listemiz işte bu çokda zor bir liste değil. Senin için hazırladığımız bu listeyi kullanarak eksiklerden kurtulabilirsin. “Ne yapacaktım?”  “Neyi yapmayı unuttum?”  “Aklımda bir şey vardı ama unuttum!” Derdine son verebilirsin. Hazırlıklar başlasın ve güzel gelin adaylarımız güzelliğine güzellik katsın.