background

Düğün Öncesi 4 Adımda Yapılması Gereken Saç Bakımları

05 Ağustos 2017, 05:20 Kalepark Restaurant

Yıllardır hayalini kurduğun, planlarını yaptığın o muhteşem gün yaklaşmak üzere. Masallardan fırlamış peri kızı gibi görünmek ve hissetmek en büyük hayallerin arasında. Düğünden sonra her anını kusursuz bir şekilde hatırlmak istiyorsun. Koşuşturma, hazırlıklar derken saçlarını ihmal etme. Gelini, gelinliği tamamlayan en önemli unsurlardan biriside saçlardır. Düğün öncesi saç bakımını nasıl yapman gerekiyor? Düğünden ne kadar zaman önce bu bakımları yapman senin için uygun olacak? Senin için adım adım saç bakımını nasıl yapman gerektiğini araştırdık listeyi oluşturduk. Canlı, göz alıcı saçlara sahip olabilmek için listede neler var birlikte bakalım.

 

1. Adım: 6 ay Önce Saç Bakımı Yaptırmak
Yıpranmış sağlıksız saçlara sahipsen, en az 6 ay öncesinden saç bakımına başlaman gerek. Yıpranmış saçlarının eski sağlıklı görünümüne kavuşman için ne kadar erken işlem yaptırırsan o kadar iyi olacağını unutma. Son dakika yapılan saç bakım kürleri, yıpranmış saçlarını onarmaya yetmeye bilir. Kuaförünle birlikte sana uygun saç bakımını bularak bunu düğün gününe kadar düzenli olarak yapman saçlarını eski görünümüne kavuşturacaktır.

 

 

 

2. Adım:3 Ay Önce Saç Kesimini Yaptırmak
Öncelikle düğün gününde saçlarının nasıl olmasını istediğine karar vermekle işe başlamalısın. Uzun saç mı? Kısa saç mı? İstiyorsun. İstediğin saç modelinin yüz tipine uygun olup olmadığını saptayarak işe başlaman gerektiğini unutma. Hayalini kurduğun saç modeli sana uygun olmayabilir. Saçlarını kestirmeye karar verdiysen eğer, bunu son ana bırakmamalısın. Kesimin oturması, saçının şeklini alması bir kaç sürecek bunu göz önünde bulundurmanda fayda var.

 

 

 

3. Adım:2 Hafta Önce Saç Rengini Belirleme
Mevcut saç renginden sıkıldın. Saç renginde değişiklikler yapmak istiyorsun. Öncelikle istediğin saç renginin, ten rengine en iyi gidecek tonunu bulmalısın. Tonu bulduktan sonra en az 15 gün önceden boyama işlemine başlamalısın. Saç renginin tam oturması, istediğin tona yakalayabilmek için 15 gün ideal süredir. Saç boyama işleminde kuaförünün önerilerinede dinlemende fayda var.

 

 


4. Adım:1 Gün Önce Düğün Saçı ve Bakımı
Düğün mekanı belirlendi, gelinlik hazır. Sıra geldi düğünde saç modelin nasıl olacak? Karar vermeye. Model seçimini yaptın, seçtiğin saç modeli ile bir kaç prova yapmanda fayda var. Düğünden bir gün önce saçlarına özel bakım yaptırmak için randevunu almayı unutma. Düğün gününde tüm gözler üzerinde olsun istiyorsan, saç bakımını düğün günene bırakma.

 

 

 

Adım adım saç bakımlarını ve bu bakımların ne zaman yapılması gerektiğini senin için hazırladık. Listedeki adımları takip ederek saçlarınla göz kamaştırmaya hazır ol. Düğün gününde prensin prensesi olmak senin elinde. Neşeli günler, sağlıklı saçlar.