background

Mevsimine Göre Gelinlik Mi Olur?

05 Ağustos 2017, 05:25 Kalepark Restaurant

Bildiğiniz gibi hayatımızda bir çok şeyin belirleyicisi mevsimler. Doğal olarak mevsimlere göre gelinlik modelleri de var. Siz de mevsiminizde doğru bir gelinlik seçmelisiniz.  Bakın bakalım sizin mevsiminiz hangisi ve hangi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 

Büyük yolculuğunuza bir bahar günü adım atmak üzereyseniz gelinliğinizin saten, şifon ya da tül olması doğru olacaktır. Gelinliğinizin sade olması gerekiyor yani. Bahara görkemli bir gelinlik çok uygun görülmüyor. Ayrıca bahar bir anlamda da ne yaz ne de kış demek. Yani her an yağmur yağabilir. Eğer bir bahar düğünü yapıyorsanız gelinliğinizin hem açık hem de kapalı mekanlarda giyilecek bir gelinlik olması gerekiyor çünkü yağmur yağarsa iç mekanda olmanız gerekecek.  Pembe,pudra rengi, ten rengi, ve taş rengi de en uygun bahar renklerinden. Zaten bahar aylarında doğa bu renklere bürünüyor. Bu yüzden belki de bahar bu kadar güzel.

 

 

Eğer yazın evlenecekseniz sırt dekolteli, askısız bir gelinlik seçebilirsiniz. Mini gelinlikler yazların vazgeçilmez gelinlikleri. Açık havada böyle bir gelinlikle serin serin eğlenebilirsiniz. Eğer bahçede ya da bir havuz başında düğün yapacaksanız renkli taşlarla süslenmi ve askısız olan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Tekne ya da plaj düğünlerinde ise raht hareket edebilmeniz için mini gelinlikler aradığınız cevap olacak. Yazın aynı zamanda istediğiniz kadar aksesuar kullanabilirsiniz. Sade olmanıza kendinize sınırlar koymanıza hiç gerek yok. Ama siz yine de dozunda kullanmaya çalışın.

Gelelim son bahar gelinlerine. Eğer sonbaharda evlenecekseniz saten, tafta, dantel ve ipek gibi kumaşları tercih etmeniz gerekecek. Askılı ve kollu olmaları önerimizdir. Restoranlarda ya da klüp gibi yerlerde yapacaksanız somon rengi, cappuchine rengi gibi bahar renklerini tercih edebilirsiniz. Bu renkleri kullanacak olursanız aksesuar konusunda biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Aksesuarları biraz minimal tutmak yerinde olacaktır.

Kışın ise kollu ve dantellerden katmanları olan askısız gelinlikler kullanabilirsiniz. Bolerolar kışın en çok tercih edilen gelinliklerdendir. Kış renkleri kullanmaktan da çekinmeyin. Şimdi mevsiminize göre hangi gelinliği seçerek doğayla uyum içinde bir düğün yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Gerisi size kalmış!